Technologie nadruków na tkaniny - Extrema - zaproszenia ślubne, fotoksiążki, nadruki na koszulkach.

Technologie nadruków na tkaniny

T-shirty z nadrukami stanowią doskonałe medium służące wyrażaniu swoich myśli i poglądów. Od wielu lat techniki wykonywani nadruków na koszulkach bardzo się zmieniły -stale rosną możliwości wykonywania nadruków. Dziś możliwe jest uzyskiwanie zadowalających efektów nawet przy pojedynczych nadrukach. Poniżej prezentujemy stosowane przez nas sposoby nanoszenia nadruków na tekstylia.

Technologia druku bezpośredniego DTG

Drukarka do druku bezpośredniego DTG
Nadruk cyfrowy DTG farbami sitodrukowymi wodnymi jest to bezpośrednie naniesienie wzoru w postaci grafiki rastrowej (np. bmp, jpg) na tekstylia, w tym głównie bawełnę, przy pomocy drukarki cyfrowej. Pomimo stosunkowo wysokiego kosztu produkcji, technika ta pozwala na uzyskanie nadruku w pełnym kolorze z przejściami tonalnymi, który cechuje się dobrą trwałości i oddychalnością. Dysponujemy nowoczesną maszyną do bezpośredniego nadruku na koszulkach, dzięki czemu wykonujemy nadruk pełnokolorowy już od 1 sztuki. Realizujemy zamówienia na nadruki na koszulkach zarówno dla osób prywatnych jaki i firm mając na uwadze pełne zadowolenie. Technologia DTG szczególnie polecana jest wszędzie tam, gdzie występują złożone (wielokolorowe) projekty z przejściami tonalnymi i zdjęciami. Bardzo opłacalna przy zamówieniach do 100 sztuk. Technologia nie wymaga przygotowania matryc, więc stosowana może być wszędzie tam gdzie konieczna jest personalizacja nadruków.

PRZYGOTOWANIE PLIKÓW DO NADRUKU CYFROWEGO DTG

Projekty powinny być dostarczone w postaci bitmapy (prosimy uwzględnić uwagi zawarte w punkcie dotyczącym wymagań technicznych zdjęć). Preferujemy i zalecamy format PSD (plik Photoshop) w przestrzeni barwnej CMYK. Na koszulkach innych niż białe, tło, które nie ma być zadrukowane powinno zostać usunięte w pliku (tło przeźroczyste). Inne dopuszczalne formaty: JPG, TIFF, PNG, CDR. Po wcześniejszej konsultacji z pracownikiem studia istnieje możliwość dostarczenia materiałów w plikach: PDF, EPS – wszystkie teksty zamienione na krzywe.  Nie przyjmujemy plików formacie Microsoft Word (DOC, DOCX) i PowerPoint (PPT, PPS). Materiały powinny być przygotowane w CMYK. Maksymalne wymiary nadruku na tkaninie przy druk cyfrowym to 28x45 cm.

Najczęstsze błędy w projektach koszulek

 

Nadruki w technologii flock i flex

Folie do druku flock i flex
Flex to najtrwalsza, obok haftu, metoda tworzenia nadruków, która polega na wycięciu za pomocą plotera wzoru z pokrytej klejem folii, wybraniu elementów które nie powinny się znaleźć na koszulce, a następnie przeniesieniu jej w materiał za pomocą pracy transferowej. Technologia flex nie wymaga przygotowywania matryc. Folie flex mogą być stosowane na wszystki rodzaje materiałów.  Stosowane folie naniesione na tkaninę są zupełnie gładkie, a nadruki wychodzą w takim kolorze jaka została zastosowana folia. Technolofia flex pozwala wykonać np. nadruki odblaskowe, metaliczne zależnie od zastosowanego koloru folii. Najczęściej używa się jej do ozdabiania tkanin gdy projekt jest przygotowany w 1 lub 2 kolorach, a także wszędzie tam, gdzie konieczna jest  personalizacja odzieży. Używana zarówno do tkanin bawełnianych, syntetycznych i z membraną. Jest opłacalna nawet przy niskich nakładach, nie ma dodatkowych kosztów przygotowania. Ograniczeniem jest ilość dostępnych kolorów folii. Tkanin z naniesioną aplikacją z folią flex nie wolno prasować!

Flock to obok technologii flex niezwykle trwała forma nadruku o efekcie zamszu. Wycięty wzór wgrzewa się w materiał w wysokiej temperaturze za pomocą pracy transferowej. Flock może być stosowany na wszystkie rodzaje materiałów. Pozwala on na wypukły nadruk o charakterystycznym meszku i aksamitnej fakturze. Ze względu na strukturę materiału używa się jej do ozdabiania tkanin, gdy projekt jest przygotowany w  jednym kolorze.

PRZYGOTOWANIE PLIKÓW DO NADRUKU FLEX/FLOCK

Prosimy o format CDR (CorelDraw do wersji X4) lub AI (Adobe Illustrator do wersji CS4). Inne dopuszczalne formaty: PDF, EPS – wszystkie teksty zamienione na krzywe. Nie przyjmujemy plików postaci bitmap oraz w formacie Microsoft Word (DOC, DOCX) i PowerPoint (PPT, PPS). Kolor wybrany ze wzornika folii flex/flock. Maksymalne wymiary nadruku na tkaninie metodą flex/flock to szerokość i wysokość dostarczonego materiału (szer. folii 45 cm).

 

Nadruk w technologii sublimacyjnej

prasa do sublimacji
Technologia nadruków sublimacyjnych jest najtrwalszą metodą nadruków na tkaniny. Nadruk wykonywany na specjalnym papierze trasferownym farbami sublimacyjnymi przenoszony jest termicznie w wysokiej temperaturze na tkaninę. Nadruk ten umożliwia wykonanie bardzo trwałego kolorowego nadruku na białej tkaninie lub czarnego nadruku na kolorowej. Stosowany wszędzie tam, gdzie liczy się trwałość nadruku. Cżęsto do znakowania koszulek sportowych wykonanych z poliestrów i innych tkanin syntetycznych odpornych na wysokie temaperatury. Technologia nie wymaga przygotowania matryc. Opłacalna przy niskich nakładach, także przy personalizacji odzieży sportowej.

PRZYGOTOWANIE PLIKÓW DO NADRUKU sublimacyjnego

Projekty powinny być dostarczone w postaci bitmapy (prosimy uwzględnić uwagi zawarte w punkcie dotyczącym wymagań technicznych zdjęć). Preferujemy i zalecamy format jpg w przestrzni barnej sRGB.. Po wcześniejszej konsultacji z pracownikiem studia istnieje możliwość dostarczenia materiałów w plikach: PDF, EPS – wszystkie teksty zamienione na krzywe. Nie przyjmujemy plików formacie Microsoft Word (DOC, DOCX) i PowerPoint (PPT, PPS). Materiały powinny być przygotowane w CMYK. Maksymalne wymiary nadruku na tkaninie przy druk cyfrowym to 28x39 cm.

 

 

Nadruk techniką sitodruku

karuzela do sitodruku
Sitodruk (najstarsza metoda zdobienia tkanin). Technika sitodruku jest najprostszym sposobem na nałożenie koloru na materiale. Wyróżnia się ona wysoką rozdzielczością, pełnym kryciem koloru, dużą szybkością druku oraz bardzo wyrazistymi i nasyconymi kolorami.  Najczęściej stosowana tam, gdzie możliwe jest odseperowanie poszczególnych barw oraz przygotowanie stosownych matryc na poszczególne kolory (maksymalnie 6 kolorów). Wykorzystywana wszędzie tam gdzie druk wykonywany jest z kolorów pantone bez przejść tonalnych, a grafiki nie są mapami bitowymi. Technologia sitodruku gwarantuje, żen adruki są wodoodporne i trwałe, atrakcyjne cenowo, odporne na czynniki atmosferyczne i opłacalne w dużych nakładach. Wymaga jednak konieczności przygotowania matrycy do sitodruku oraz jest nieopłacalna dla niskich nakładów (poniżej 50 sztuk).

PRZYGOTOWANIE PLIKÓW DO NADRUKU SITODRUKIEM

Projekty powinny być dostarczone w formie wektorowej, w krzywych. Preferujemy i zalecamy format CDR (CorelDraw do wersji X4) lub AI (Adobe Illustrator do wersji CS4). Inne dopuszczalne formaty: PDF, EPS – wszystkie teksty zamienione na krzywe. Nie przyjmujemy plików formacie Microsoft Word (DOC, DOCX) i PowerPoint (PPT, PPS). Materiały muszą być przygotowane wg kolorów PANTONE. Prosimy o zwrócenie uwagi, czy wszystkie użyte kolory Pantone pochodzą z tej samej palety. Bardzo istotne jest to dla Corela, gdzie jest kilka palet systemu PMS. Ilość kolorów nadruku nie może przekroczyć 8. Maksymalne wymiary nadruku na tkaninie sitodrukiem to 41cm x 46 cm. Każdorazowo weryfikujemy poprawność przekazanych przez klienta materiałów, jednak nie gwarantujemy, iż wszystkie błędy i niezgodności w stosunku do powyższej specyfikacji zostaną zauważone. Dodatkowe operacje mające na celu dostosowanie plików do zgodności ze specyfikacją i wszystkie zmiany wykonane przez drukarnię na życzenie Klienta traktowane są jako dodatkowa usługa za opłatą. Bitmapy (zdjęcia) powinny być w rozdzielczości co najmniej 300 dpi w skali 1:1. Grafiki czarno-białe powinny być zapisane w trybie skali szarości (tj. zawierające tylko kolor czarny). Przesłanie grafiki o niższej rozdzielczości oznacza akceptację na obniżenie jakości danego zdjęcia.

 

Do góry